E shtunë, 15.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Çmimi i parë, ai për Mjekësinë, do të jepet më 4 tetor, në orën 11:30. Më 5 tetor, rreth së njëjtës orë do të jepet çmimi për Fizikën. Më 6 tetor çmimi për Kiminë. Më 8 tetor çmimi për Paqen dhe ai për Ekonominë më 11 tetor.
Akademia Suedeze publikon datat e ndarjes së çmimeve Nobel- Akademia Suedeze njoftoi sot në faqen e saj zyrtare të internetit se çmimi ''Nobel'' për Letërsinë për vitin 2010 do të jepet më 7 tetor në orën 11:00 GMT.

Çmimi i parë, ai për Mjekësinë, do të jepet më 4 tetor, në orën 11:30. Më 5 tetor, rreth së njëjtës orë do të jepet çmimi për Fizikën. Më 6 tetor çmimi për Kiminë. Më 8 tetor çmimi për Paqen dhe ai për Ekonominë më 11 tetor.

Siç është bërë tashmë traditë për këtë akademi, data për çmimin ''Nobel'' për Letërsinë jepet gjithmonë në një njoftim të dytë.

Publikuar: 01.10.2010 | 13:23
Lexuar: 1369 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime