E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Me çmimin “Xhanfize Keko” u nderua Flamur Topi, për kontributin e tij në skenarët e filmit për fëmijë.
Përfundoi festivali i filmit për fëmijë e të rinj në Shqipëri
Filmat “The round up” dhe “Gangs” janë fituesit e edicionit të gjashtë të festivalit të filmit për fëmijë e të rinj, “Giffon Shqipëria”. Juria “Free to Fly” që përfshin moshën +13 vjeç mes 8 filmave pjesëmarrës në këtë festival, votoi si më të mirin “The round up”, të regjisores franceze Roselyne Bosch, ndërsa juria “Y Generation” që përfshin moshën mbi 16 vjeç zgjodhi filmin “Gangs”, të regjisores gjermane Rainer Matsutan. Me çmimin “Xhanfize Keko” u nderua Flamur Topi, për kontributin e tij në skenarët e filmit për fëmijë.

Publikuar: 25.10.2010 | 08:34
Lexuar: 1495 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime