E martë, 18.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Një film izraelit, i cili bën fjalë për një fëmijë në vitet 1960 që i ndalon rritja për tre vjet, ka marrë çmimin më të madh në Festivalin e 23-të ndërkombëtar të Filmit në Tokio, duke i dhënë regjisorit Nir Bergman çmimin e madh për herë të dytë.
Përfundoi festivali i Tokios
Një film izraelit, i cili bën fjalë për një fëmijë në vitet 1960 që i ndalon rritja për tre vjet, ka marrë çmimin më të madh në Festivalin e 23-të ndërkombëtar të Filmit në Tokio, duke i dhënë regjisorit Nir Bergman çmimin e madh për herë të dytë.

“Gramatikë Intime'', i cili mori çmimin“Sakura”, prej $50.000”, mes 15 konkurrentëve të tjerë nga më shumë se 80 vende, tregon historinë e Aaron, i cili kërkon finesën e artin në një shoqëri gjithnjë e më shumë të militarizuar.

Bergman u bë regjisori i parë që merr çmimin “Sakura” për herë të dytë. Ai e kishte fituar më parë në vitin 2002 me filmin “Krahë të thyer.'' Çmimi për regjisorin më të mirë i shkoi Gilles Paquet-Brenner për filmin “Çelësi i Sarah,''.

Publikuar: 03.11.2010 | 10:15
Lexuar: 1503 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime