E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Aktorja për shkak të komplikimeve të krijuara prej lejes për xhirime në Bosnjë, ka vendosur që definitivisht të heqë dorë nga xhirimet në këtë vend dhe të kërkojë një zgjidhje tjetër. Aktualisht Xholi po xhiron në Budapest.
Angelina Jolie heq dorë nga xhirimet në Bosnjë
Angelina Jolie ka hequr dorë nga xhirimet e filmit të saj të parë në Sarajevë, ndonëse ka marrë leje për herë të dytë për xhirim.

Aktorja për shkak të komplikimeve të krijuara prej lejes për xhirime në Bosnjë, ka vendosur që definitivisht të heqë dorë nga xhirimet në këtë vend dhe të kërkojë një zgjidhje tjetër. Aktualisht Xholi po xhiron në Budapest.

Jolie kishte marrë leje për xhirim në Bosnjë, por më pa leja iu anulua pasi u bënë publike pjesë të skenarit të filmit të saj që bën fjalë për dashurinë e një dhunuesi, nga radhët e komunitetit serb dhe femrës së përdhunuar nga komuniteti boshnjak.

Kjo shkaktoi pakënaqësi në radhët e shoqatave të familjeve të viktimave të përdhunimit gjatë luftës nga ana e serbëve, gjë e cila detyroi autoritetet boshnjake të anulonin lejen për xhirim.

Publikuar: 05.11.2010 | 12:59
Lexuar: 1508 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime