E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kështu, autori i vitit në edicionin e 13-të Panairit të Librit iu dha Irakli Koçollarit për veprën "Policia sekrete e Ali Pashës". Përkthyesi i vitit u shpall Jorgji Qirjako me "Vallja e tim eti" e Nikolas Papandreut, kurse shkrimtari më i mirë për fëmijë u shpall Bardhyl Xhama me "3 vëllezërit".
Shpallen fituesit e çmimeve të Panairit të Librit– Mbrëmjen e së premtes janë shpërndarë çmimet e këtij viti në Panairin e Librit "Tirana 2010". Çmimet janë shpërndarë jo vetëm në fushën e letërsisë por edhe në drejtim të tjera.

Kështu, autori i vitit në edicionin e 13-të Panairit të Librit iu dha Irakli Koçollarit për veprën "Policia sekrete e Ali Pashës". Përkthyesi i vitit u shpall Jorgji Qirjako me "Vallja e tim eti" e Nikolas Papandreut, kurse shkrimtari më i mirë për fëmijë u shpall Bardhyl Xhama me "3 vëllezërit".

Libri më i mirë studimor u vlerësua ai i Behar Gjokës për "Martin Camaj-shkrimtaria e tij", ndërsa çmimi special i Panairit iu dha Anastas Angjelit për librin "Tranzicioni dhe liria ekonomike në Shqipëri".

Publikuar: 13.11.2010 | 15:25
Lexuar: 1712 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime