E diel, 18.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kjo aftësi ndryshon gradualisht nivelin e shëndetit dhe energjisë për të mirë. Joga kombinon të gjitha aspektet njerëzore, jo vetëm fizike, por edhe emocionale e mendore.
Joga ilaç për stresin

Një prej mënyrave të sigurta për t’u liruar nga stresi, tensioni dhe mendimet negative, dhe për të mos marrë sedativë është arti hindus – joga. Frymëmarrja e duhur dhe pozicionet e caktuara ju bëjnë të liroheni nga stresi dhe më lehtë të përballoni obligimet ditore.

Kjo aftësi ndryshon gradualisht nivelin e shëndetit dhe energjisë për të mirë. Joga kombinon të gjitha aspektet njerëzore, jo vetëm fizike, por edhe emocionale e mendore.

Joga është e mirë për dhimbje të kokës, pasi kjo është fryt i aktivitetit të madh mendor, stresit dhe tensionit. Frymëmarrja e duhur bën që kjo tepricë e energjisë të ndahet dhe të del jashtë.

Joga qetëson edhe sistemin nervor.

Publikuar: 28.11.2010 | 18:19
Lexuar: 2175 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime