E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Për zviceranin ky është titulli i pestë i fituar në turneun Master, ku marrin pjesë tetë tenistët më të mirë të vitit, dhe me pesë tituj ai barazoi rekordin që mbajnë Ivan Lendl dhe John McEnroe.
Federeri mundi Nadalin

Në meçin e zhvillua dhe të përfunduar para pak çastesh në turneun ATP Master në kryeqytetin britanik, tenisti zviceran Roger Federer ia doli të mundë rivalin e tij më të madh në vitet e fundit, tenistin spanjoll, Rafael Nadal, në tre sete 6:3 3:6 dhe 6:1.

Për zviceranin ky është titulli i pestë i fituar në turneun Master, ku marrin pjesë tetë tenistët më të mirë të vitit, dhe me pesë tituj ai barazoi rekordin që mbajnë Ivan Lendl dhe John McEnroe.

Publikuar: 29.11.2010 | 09:53
Lexuar: 1016 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime