E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Midis tyre ishte kapela dhe dorëzat e mbretit të ndjerë të popit, Michael Jackson, të cilat janë shitur për mbi 400 mijë dollarë, përkatësisht dorëza është shitur për 330 mijë dollarë, ndërsa kapela për 72 mijë dollarë.
Rëntgeni i Albert Einsteinit shitet për 38 750 dollarë
Julien's Auctions kanë organizuar shitjen e sendeve që dikur i kanë takuar të famshmëve.

Midis tyre ishte kapela dhe dorëzat e mbretit të ndjerë të popit, Michael Jackson, të cilat janë shitur për mbi 400 mijë dollarë, përkatësisht dorëza është shitur për 330 mijë dollarë, ndërsa kapela për 72 mijë dollarë.

Përveç sendeve të mbretit legjendar të popit, janë shitur edhe incizimi me rëntgen i trurit të Albert Einsteinit dhe shishja e zbrazët e pilulave të Marilyn Monroes.

Incizimi me rëntgen është shitur për 38 750 dollarë, ndërsa shishja e Monroes për 19 mijë dollarë. Dihet se aktorja ka marrë mbidozë me pilulat dhe në këtë mënyrë është vetëvrarë.

Publikuar: 07.12.2010 | 10:17
Lexuar: 1309 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime