E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

“Pasi të keni komitetet që janë të padepërtueshme gjërat do të ndryshojnë. Është e mundur që Anglia të mos paraqesë kandidaturë tjetër derisa të ndryshoj sistemi”, u shpreh Ferguson.
Ferguson: FIFA duhet të ndryshojë sistemin aktual
Trajneri i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, beson se Anglia nuk do të duhet të kandidojë më për të organizuar Kupën e Botës derisa të bëhen reforma brenda FIFA-së.

Kandidatura e Anglisë për KB 2018 u mposht që në rundin e parë të votimeve kur mori vetëm dy vota nga 22 gjithsej.

“Ofendimi është që kandidatura mori vetëm dy vota”, ka thënë Ferguson, sipas të përditshmes skoceze “Sunday Express”.

“Pasi të keni komitetet që janë të padepërtueshme gjërat do të ndryshojnë. Është e mundur që Anglia të mos paraqesë kandidaturë tjetër derisa të ndryshoj sistemi”, u shpreh Ferguson.

Publikuar: 08.12.2010 | 12:30
Lexuar: 1010 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime