E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Të afërmit e tij, nuk kanë dhënë asnje shpjegim rreth zhdukjes se 30 vjeçarit. Ngjarja për të cilën Kreci është shpallur fajtor, ka ndodhur në vitin 2000. 10 vjetë më parë, Gjykata e Faktit të Gjirokastrës e kishte dënuar atë me 15 vite burg.
Merr leja nga burgu i Bëncës, zhduket i dënuari me 15 vite burg


Albana Allushi

Kishte marrë tri ditë leje për të parë të afërmit e tij, dhe nuk është kthyer në vendin ku vuante dënimin. Ngjarja ka ndodhur në burgun e Bëncës, në Tepelenë.

Burime kofidenciale bëjnë të ditur se, B. K., nga fshati Buzë, i dënuar me 15 vjet burg, për veprën penale, “Grabitje me armë dhe me dhunë”, kishte mare tri dite leje, afati ky që skadonte të enjten në mbrëmje, por që nuk është respektuar, prej të dënuarit.

Edhe pse banesa e 30 vjecarit ishte nën survejimin e policisë, ai ka mundur të largohet. Mosparaqitja, ka detyruar autoritet ta shpallin në kërkim duke publikuar edhe foton e tij në pikat e kalimeve kufitare në jug, Kakavije, Tri Urat dhe Sopik.

Të afërmit e tij, nuk kanë dhënë asnje shpjegim rreth zhdukjes se 30 vjeçarit. Ngjarja për të cilën Kreci është shpallur fajtor, ka ndodhur në vitin 2000. 10 vjetë më parë, Gjykata e Faktit të Gjirokastrës e kishte dënuar atë me 15 vite burg.

Së bashku me disa shtetas të tjerë, 30 vjeçari u cilësua fajtor se nën kercenimin e armëve kishin vjedhur në kufirin shqiptaro- grek, disa shtetas të cilët tentonin të kalonin kufirin ilegalisht, duke u grabitur të gjitha sendet që ata posedonin. Keci kishte shlyer 10 vite dhe I kishte mbetur vetëm 1/3 e dënimit. Policia ka ngritur postoblloqe në të gjitha akset nacionale rrugore.

Publikuar: 10.12.2010 | 15:43
Lexuar: 5137 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime