E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kryeministri në dorëheqje, Hashim Thaçi, ka thënë se është i hapur të bëjë koalicion me secilën parti politike, përveç Lëvizjes Vetëvendosje.
Reuters: Thaçi nuk bën koalicion me Vetëvendosjen

Kryeministri në dorëheqje, Hashim Thaçi, ka thënë se është i hapur të bëjë koalicion me secilën parti politike, përveç Lëvizjes Vetëvendosje.

“Unë do t'i zgjedh partnerët më të mirë që i përshtaten konceptit tim dhe vizionit për një Kosovë euro-atlantike. Unë jam për një rajon pa kufi në Evropën e bashkuar”, ka thënë Thaçi, në një intervistë për agjencinë e lajmeve Reuters.

Ndërsa PDK-ja ka dalë e para në zgjedhjet e para pas pavarësisë, partitë tjera dhe vëzhguesit e pavarur janë ankuar për parregullsi në dy bastionet e Thaçit, ku pjesëmarrja ka qenë më shumë se 90 për qind - shumë më tepër sesa 48 përqindëshi i mesatares kombëtare.

“Kjo ka qene politikisht e planifikuar për të tërhequr vëmendjen prej fitores së thellë të PDK-së… në 20 komuna”, ka thënë Thaçi.

Ai ka thënë se do të respektojë çdo vendim që vjen nga institucionet, ndërkohë që Komisioni Qendror Zgjedhor ende nuk ka vendosur nëse duhet të ketë përsëritje të zgjedhjeve të pjesshme.

I pyetur nëse pas zgjedhjeve pret hetime nga EULEX-i për korrupsion, ai ka thënë se nuk as informacione e as indikacione.

“Por, në asnjë rrethanë, njerëzit që janë të korruptuar, s'do të jenë pjesë e qeverisë sime”, ka thënë Thaçi.

Publikuar: 15.12.2010 | 20:36
Lexuar: 890 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime