E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kur një person e ekzagjeron paksa me punën, nuk ka më forcë të investojë nga vetja në lidhje. Personat që thonë se janë viktima të stresit të shkaktuar nga jeta moderne, janë vetë shkaku i stresit. E megjithatë, edhe pse realisht arrin të kuptojë se në ç'gjendje ndodhet, e ka të pamundur të mos ndihet i lënduar.
Stresi në punë

Kur një person e ekzagjeron paksa me punën, nuk ka më forcë të investojë nga vetja në lidhje. Personat që thonë se janë viktima të stresit të shkaktuar nga jeta moderne, janë vetë shkaku i stresit. E megjithatë, edhe pse realisht arrin të kuptojë se në ç'gjendje ndodhet, e ka të pamundur të mos ndihet i lënduar.

Të kesh gjithmonë diçka urgjente dhe të rëndësishme për të bërë, është një mënyrë për t'u ndjerë i rëndësishëm dhe të evitosh të bësh atë që nuk të përket. Por ajo që ka më shumë rëndësi është që të kuptosh se ku duhet t'i harxhosh energjitë e tua. Puna është e rëndësishme për ty, por duhet të kuptosh se në jetë ka edhe lloje të tjera kënaqësish që nuk mund t'i marrësh nëpërmjet punës.

Publikuar: 19.12.2010 | 23:14
Lexuar: 3293 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime