E shtunë, 15.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Sot dy ministrat do të kenë takim tet-a-tet, ndërsa janë paraparë edhe takime të delegacioneve nga ministritë e mbrojtjes të Maqedonisë dhe të Turqisë. Ministri Konjanovski dhe Gjonyl do të nënshkruajnë marrëveshje për bashkëpunim ushtarak financiar.
Ministri turk i Mbrojtjes, Gjonyl për vizitë në Maqedoni- Me ftesë të ministrit të Mbrojtjes, Zoran Konjanovski sot dhe nesër për vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë do të qëndrojë një delegacion nga Ministria e Mbrojtjes Kombëtare të Republikës së Turqisë, i kryesuar nga ministri Vexhdi Gjonyl.

Sot dy ministrat do të kenë takim tet-a-tet, ndërsa janë paraparë edhe takime të delegacioneve nga ministritë e mbrojtjes të Maqedonisë dhe të Turqisë. Ministri Konjanovski dhe Gjonyl do të nënshkruajnë marrëveshje për bashkëpunim ushtarak financiar.

Gjatë qëndrimit ministri Gjonyl do ta vizitojë Qendrën teknike riparuese ku do të mbahet ceremoni e pranim-dorëzimit solemn të donacionit nga Republika e Turqisë për nevojat e ARM-së, në vlerë prej rreth 253.000 dollarëve.

Publikuar: 24.12.2010 | 10:41
Lexuar: 968 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime