E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Janë ndërkohë 28.798 genet e “Thobroma cacao”, një prej bimëve më të para të historisë, e kultivuar nga Maya tre mijë vjet më parë.
Zbulohet AND-ja e kakaos dhe luleshtrydhes
Zbulohet sekreti i AND-së së kakaos dhe formës dhe ngjyrës së luleshtrydheve.

Ky është rezultati i dy studimeve, i pari i genomit të lules më të kërkuar të kakaos, tipike e Amerikës Qendrore, i dyti mbi mbi frutin që ka treguar se ka 35 mijë gene, një herë e gjysmë më shumë se e njeriut.

Janë ndërkohë 28.798 genet e “Thobroma cacao”, një prej bimëve më të para të historisë, e kultivuar nga Maya tre mijë vjet më parë.

Publikuar: 02.01.2011 | 12:46
Lexuar: 1323 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime