E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Gjithësesi përpara se norma të marrë fuqi të plotë, pritet të organizohet një debat e konsultim publik për të gjetur mënyrën më të mirë të tatimit të cifteve që zgjedhin divorcin.
Britani, taksë për divorcin


Numri i lartë i divorceve në Britaninë e Madhe duket se kohët e fundit është duke shqetësuar edhe autoritetet qeverisësë vendose të cilat pritet të aplikojnë një legjislacon të ashpër kundër fenomenit.

Një nga propozimet është vendosja e një takse që do të quhet taksa e divorcit për të gjithë ciftet e martuar me fëmijë që zgjedhin të ndahen.

Masa e re pritet të njoftohet së shpejti nga Maria Miller, zv.ministrja e Punës në kabinetin e konservatorëve.

Gjithësesi përpara se norma të marrë fuqi të plotë, pritet të organizohet një debat e konsultim publik për të gjetur mënyrën më të mirë të tatimit të cifteve që zgjedhin divorcin.

Publikuar: 10.01.2011 | 11:18
Lexuar: 1171 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime