E shtunë, 15.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

“Deklaratat e nënkryetarit amerikan Biden, i cili tha se jam terrorist teknologjik dhe e Sarah Palinit, e cila bëri thirrje që të trajtohem sikur taliban, janë thirrje për vrasjen time apo të bashkëpunëtorëve të mi”, ka thënë Assange.
Assange akuzon Bidenin dhe Palinin se po bëjnë thirrje për vrasjen e tijThemeluesi i Wikileaks, Julian Assange, akuzoi zyrtarët më të lartë amerikanë, duke përfshirë nënkryetarin Joe Bien dhe kongresisten Sarah Palin, që po bëjnë thirrje për vrasjen e tij.

“Deklaratat e nënkryetarit amerikan Biden, i cili tha se jam terrorist teknologjik dhe e Sarah Palinit, e cila bëri thirrje që të trajtohem sikur taliban, janë thirrje për vrasjen time apo të bashkëpunëtorëve të mi”, ka thënë Assange.

Themeluesi i Wikileaksit e ka mohuar se është i motivuar kundër Amerikës apo vendeve të tjera dhe e ka përshkruar grupin e vet si ‘aktivistë të shtypit të lirë’. Sidoqoftë, Assange ka thënë se nuk ka mënyrë që Wikileaks të ndalohet, duke shtuar se qeveria e SHBA-së nuk ka teknologji të mjaftueshme për ta bërë këtë apo për të parandaluar publikimin e mëtutjeshëm të dokumenteve.

Publikuar: 01.02.2011 | 00:05
Lexuar: 946 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime