E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kjo hartë, në të cilën dëbora mbulon shumë hapësirë duke filluar që nga bregu perëndimor i Kanadasë deri në brigjet lindore të Kinës, i jep të drejtë ish-zëvendëspresidentit amerikan.
Ngrica mbulon gjysmën e planetit

Kjo hartë tregon se si është Bota sot: gjysma e Hemisferës Veriore e mbuluar nga dëbora dhe ngrica.

Al Gore ka thënë kohët e fundit se ngrohja globale po shkakton më shumë dëborë dhe ngricë.

Kjo hartë, në të cilën dëbora mbulon shumë hapësirë duke filluar që nga bregu perëndimor i Kanadasë deri në brigjet lindore të Kinës, i jep të drejtë ish-zëvendëspresidentit amerikan.

Publikuar: 03.02.2011 | 12:29
Lexuar: 1498 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime