E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Studiuesit nga meshkujt kishin kërkuar që t’iu bëjnë pyetje vajzave me rroba me ngjyrë të ndryshme, ndërsa ata kanë flirtuar derisa u janë drejtuar femrave me rroba të kuqe. Kur atyre u është thënë se ekziston mundësia që të njoftohen me këto femra, karriget e tyre meshkujt i kanë shtyrë më afër femrave me rroba të kuqe.
Meshkujt i duan më shumë femrat në të kuqe


Meshkujt mendojnë se femrat janë më atraktive kur veshin rroba me ngjyrë të kuqe. Studiuesit kanë zbuluar se meshkujt gjatë anketimit kanë favorizuar fotot e femrave ‘jo aq atraktive’ të veshura me rroba me ngjyrë të kuqe, se sa ato që kishin veshur rroba të kaltra.

Studiuesit nga meshkujt kishin kërkuar që t’iu bëjnë pyetje vajzave me rroba me ngjyrë të ndryshme, ndërsa ata kanë flirtuar derisa u janë drejtuar femrave me rroba të kuqe. Kur atyre u është thënë se ekziston mundësia që të njoftohen me këto femra, karriget e tyre meshkujt i kanë shtyrë më afër femrave me rroba të kuqe.

Studiuesit rezultatet e studimit i kanë arsyetuar me faktin se ngjyra e kuqe sinjalizon shanse më të mira për seks, ndërsa në botën e kafshëve, ngjyra e kuqe shpesh nënkupton se femra është në maje të pjellorisë dhe gatishmërisë për seks.

Publikuar: 07.02.2011 | 15:11
Lexuar: 3690 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet
miral (14/03/2011 19:38:05) ngjyra e kuqe eshte ngjyra e dashurise, kjo eshte arsyeja pse eshte me terheqese per meshkujt. Duke u nisur dhe nga fakti i nje libri te botuar ne lidhje me meshkujt se cfare mendojne ata. Liber qe po ben shume buj ne Britanin e Madhe.
Dini (11/05/2011 15:23:08) Mue personalisht me ndezin femrat me te kuqe, kur shoh femer te kuqe me cdo kusht deshiroj te kem pune me te ,me pelqejne pa mase ,me duket se per ate i thojne edhe Lady in Red

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime