E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ekipi katalanas ka lënë prapa tre ekipe angleze: Manchster United, Liverpool dhe Arsenal.
Barcelona, ekipi më i mirë i dekadës


Barcelona është ekipi më i mirë i dekadës së parë të shekullit të XXI për Federatën Ndërkombëtare të Historisë dhe Statistikave të Futbollit (IFFHS).

Ekipi katalanas ka lënë prapa tre ekipe angleze: Manchster United, Liverpool dhe Arsenal.

Vetëm vendi i pestë për kampionët në fuqi të Europës, Inter, dhe vendi i gjashtë për nënkampionët në fuqi, Bayern Munchen.

Milan renditet i shtati në këtë klasifikim duke lënë pas Real Madrid.

Ja 15 ekipet më të mira të dekadës sipas IFFHS:

1. FC Barcelona (ESP) 2.550,0 pikë
2. Manchester United (ENG) 2.523,0
3. Liverpool (ENG) 2.414,0
4. Arsenal (ENG) 2.410,0
5. Inter Milan (ITA) 2.358,0
6. Bayern Munich (GER) 2.315,0
7. Milan AC (ITA) 2.296,0
8. Real Madrid (ESP) 2.257,0
9. Chelsea (ENG) 2.235,0
10. Roma (ITA) 2.028,0
11. O. Lyon (FRA) 1.958,0
12. Valencia (ESP) 1.919,0
13. Juventus (ITA) 1.894,0
14. Oporto (POR) 1.873,0
15. Celtic Glasgoë (SCO) 1.764,0

Publikuar: 14.02.2011 | 13:58
Lexuar: 1910 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime