E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Gjithnjë, i nxitur nga ekipi i tij dhe trajneri Hans-Jürgen Witte, po synon parametrat sa më të lartë. Si në thesin me rërë ashtu edhe në elementet tjera të ushtrimeve, hetohet se sa e fortë është dëshira për të ngadhënjyer në duelin e 26 shkurtit kundër Johnathon Banks në arenën e Ludwigsburgut.
Luan Krasniqi: Kur të fitoj disa do të shokohen


Përgatitjet e Luan Krasniqit për meçin e radhës ndodhen në vlugun më të madh. Në njësitë e ushtrimeve të tij, ai, po dëshmon çdo ditë forcë dhe disiplinë të vazhdueshme.

Gjithnjë, i nxitur nga ekipi i tij dhe trajneri Hans-Jürgen Witte, po synon parametrat sa më të lartë. Si në thesin me rërë ashtu edhe në elementet tjera të ushtrimeve, hetohet se sa e fortë është dëshira për të ngadhënjyer në duelin e 26 shkurtit kundër Johnathon Banks në arenën e Ludwigsburgut.

“Luftën do ta bëj sipas dëshirës time“, tha Krasniqi. Se ai është në formë tejet të mirë, dëshmohet edhe nga angazhimi i partnerëve në sparing, nga të cilët kërkohet shumë mund. Kështu, secila njësi e sparingut që e realizon Luani, njëkohësisht është një demonstrim i formës së veçantë. Teknika dhe forca, dëshira dhe përvoja, lënë mbresa të thella te shikuesi i këtyre ditëve. Këtë e pohon edhe shoku i tij shumëvjeçar, Firat Arslan i cili është i befasuar.

“Ky është Luani më i mirë të cilin unë e kam parë deri më tash“, tha ai. Diskutimet lidhur me moshën nuk vijnë në pyetje kur shihet Luani. “Kur unë të fitoj disa do të shokohen“, tha Krasniqi.

Publikuar: 16.02.2011 | 10:26
Lexuar: 2097 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime