E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në fazat e para të Kupës së Brazilit, nëse ekipi i madh fiton në fushën kundërshtare me tre apo më shumë gola diferencë kualifikohet për më tej, pa pasur nevojë të luajë ndeshjen e kthimit në fushën e tij.
Ronaldinho, sërish gol me Flamengon

Ronaldinho shënoi një gol në fitoren e Flamengos në transfertë me rezultatin 3-0 ndaj Murici në fazën e parë të Kupës së Brazilit.

Me këtë fitore Flamengo kualifikohet për fazën e 1/16 të finaleve të këtij kompeticioni.

Ylli brazilian shënoi me kokë golin e parë të takimit pas një krosimi nga e djathta në minutën e 66-të.

Ky është goli i parë me aksion i Ronaldinhos, i cili kishte shënuar vetëm një gol me 11-metërsh që kur u kthye në Brazil.

Dy golat e tjerë u shënuan nga Renato dhe Guilherme Negueba.

Në fazat e para të Kupës së Brazilit, nëse ekipi i madh fiton në fushën kundërshtare me tre apo më shumë gola diferencë kualifikohet për më tej, pa pasur nevojë të luajë ndeshjen e kthimit në fushën e tij.

Publikuar: 17.02.2011 | 16:16
Lexuar: 1028 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime