E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Mes kontributit të përgjithshëm, një ndihmë të çmuar në këtë Luftë dhanë dhe shqiptarët e shtetit amë, Shqipërisë
Lufta e Kosovës, kontribut edhe i Shqipërisë (VIDEO)
3 vjet më parë, Kosova u shpall shtet i pavarur.

Që të arrihej deri në këtë ditë të ëndërruar, në vitet 1997-1999 u desh të ndërmerrej një luftë e përgjakshme ndaj regjimit serb të pushtimit.

Në Luftën për Çlirimin e Kosovës dhanë kontributin e tyre shqiptarë nga të gjitha trevat shqipfolëse, apo edhe emigrantë të çdolloj kohe në shtete të ndryshme të Botës.

Mes kontributit të përgjithshëm, një ndihmë shumë të çmuar në këtë Luftë kanë dhënë edhe shqiptarët e shtetit amë, Shqipërisë.

Për konjuktura të detyruara të politikës, historitë e këtyre vullnetarëve nga trojet amë, janë mbajtur të fshehta apo edhe gjysmë të fshehta.

Në specialen që do të vazhdojë, përgatitur nga gazetari ynë Ferdinand Dervishi, për herë të parë do të zbulohen historitë personale të disa dëshmorëve, por edhe të disa drejtuesve të kësaj Lufte, që ishin vullnetarë nga shteti amë...


Publikuar: 21.02.2011 | 15:27
Lexuar: 7655 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime