E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në këtë takim u diskutua mbi mundësitë e avancimit të bashkëpunimit ndër-universitar, në ciklin e parë dhe të dytë të studimeve, si dhe mundësitë e organizimit të përbashkët të simpoziumeve dhe konferencave shkencore.
Rektori i Universitetit
Universiteti Shtetëror i Tetovës, çdo ditë e më tepër e intensifikon bashkëpunimin me universitetet shqipfolëse.

Në kuadër të këtyre angazhimeve, Prorektori për arsim i USHT-së, Prof. Dr. Ismail Ahmedi, priti në një takim pune Rektorin e Universitetit ,,Fan S. Noli” të Korçës, Prof. As. Dr. Gjergji Mero dhe zv. Rektorin, Prof. Dr. Ali Jashari.

Ky takim është në vazhdën e bashkëpunimit të shkëlqyer që kanë dy universitetet, që nga nënshkrimi i Marrëveshjes për bashkëpunim, në vitin e kaluar.
Prorektori për arsim i USHT-së, Prof. Dr. Ismail Ahmedi, priti në një takim pune Rektorin e Universitetit ,,Fan S. Noli” të Korçës, Prof. As. Dr. Gjergji Mero dhe zv. Rektorin, Prof. Dr. Ali Jashari.

Në këtë takim u diskutua mbi mundësitë e avancimit të bashkëpunimit ndër-universitar, në ciklin e parë dhe të dytë të studimeve, si dhe mundësitë e organizimit të përbashkët të simpoziumeve dhe konferencave shkencore.

Me këtë rast, Prorektori për arsim, Prof. Dr. Ismail Ahmedi, mysafirëve u ndau nga një komplet të veprave të kolosëve shqiptarë të Rilindjes Kombëtare, Sami Frasheri dhe H. Ali Korça.

Prorektori për arsim i USHT-së, Prof. Dr. Ismail Ahmedi, priti në një takim pune Rektorin e Universitetit ,,Fan S. Noli” të Korçës, Prof. As. Dr. Gjergji Mero dhe zv. Rektorin, Prof. Dr. Ali Jashari.

Publikuar: 22.02.2011 | 08:14
Lexuar: 3904 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime