E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ne pjesen e pare Costa kaloi fillimisht Valencian në avantazh në Gelserkirshten, por Farfan u përgjigj me një gol përpara fundit të pjesës. Barazimi 1-1 në fundin e ndeshjes do të dërgonte Schalke-n dhe Valencia-n në kohët shtesë. Ne pjesen e dyte Shalke ka shenuar edhe nje gol duke siguruar cerekfinalen.
Shalke në cerekfinale
Shalke 04 mposhti me rezultatin 3-1 Valencian duke u kualifikuar në cerekfinalet e Ligës së Kampioneve. Pjesa e parë e takimit u mbyll në barazim 1-1.

Të parët që shënuan ishin miqtë me anë të Rikardo Kosta në minutën e 17. Në të 40 Farfan barazon gjithcka. Pak minuta nga nisja e pjesës së dytë, Gavranovic shënon golin e dytë për vendasit, ndërsa Farfan në sekondat shtesë vulos gjithcka duke cuar në fazën e mëtejshme skuadrën gjermane.

Me katër sfidat e mbetura, Man. United-Marsejë, Bajern-Inter që luhen të martën më 15 mars dhe Celsi-Kopenhagen e Real Madrid-Lion të mërkurën më datë 16 mars, plotësohet panorama e gjithë skuadrave cerekfinaliste.

Publikuar: 09.03.2011 | 23:51
Lexuar: 1002 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime