E shtunë, 15.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Sateliti i vetëm i planetit tonë më 19 mars do të duket më i madh dhe më i ndritshëm se sa zakonisht
Superhëna me 19 Mars
Sateliti i vetëm i planetit tonë më 19 mars do të duket më i madh dhe më i ndritshëm se sa zakonisht, pasi që do të ndodhet në pikën më të afërme me Tokën ne 18 vitet e fundit.

Astronomët dhe astrologët druhen se më 19 mars Tokën e pret një ditë e rrezikshme.
Në këtë ditë Hëna do afrohet me tokën më afër se kurrë, vetëm 356 577 kilometra.

Për më tepër, Hëna do jetë e plotë ndaj ka disa shkencëtarë që druhen se kjo do të shoqërohet me fenomene të tilla si vullkane dhe tërmete. Kur hëna iu afrua shumë tokës para disa vitesh ndodhi tsunami i tmerrshëm që mori qindra mijëra jetë.

Por jane te shumtë shkencëtarët që këshillojne se nuk ka arsye per tu shqetesuar.

Publikuar: 14.03.2011 | 17:39
Lexuar: 1866 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime