E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Taylor ndërroi jetë në një spital të Los Anxhelosit. Aktorja bukuroshe e viteve ‘60-’70 Elisabet Taylor, ka qenë shtruar në spital prej disa ditësh në mënyrë urgjente pas simptomave të një para infarkti i cili i mori jetën.
Ndërron jetë Elizabet Tejlor

Ndahet nga jeta një nga aktoret e njohura të kinematografisë amerikane në moshën 79-vjeçare Elizabet Taylor.

Taylor ndërroi jetë në një spital të Los Anxhelosit. Aktorja bukuroshe e viteve ‘60-’70 Elisabet Taylor, ka qenë shtruar në spital prej disa ditësh në mënyrë urgjente pas simptomave të një para infarkti i cili i mori jetën.

Po atë ditë që Taylor u shtrua në spital.

Mësohet se aktorja, duhet të ishte në Nju Jork për të marrë një çmim mirënjohjeje për aktivitetin e saj në luftën kundër HIV/Aids, por mungoi në eveniment.

Ishte Elton John ai që tërhoqi çmimin në emrin e saj. Elizabeth është fitues e dy çmimeve Oskar dhe disa nominimeve të tjera për çmimin e aktores më të mirë protagoniste.

Aktorja ka lindur në Londër më 27 shkurt, 1932.

Familja e saj u zhvendos në Los Anxhelos.

Një mik i familjes vënë re bukurinë e Elizabeth dhe sugjeroi qe ajo do të merrte pjese për një test ekrani.

Drejtuesit e testit u impresionuan nga bukuria e saj dhe kështu nënshkruan një kontratë. përpjekjet e saj të parë në ekran ka qenë në vitin 1942.

Dhe më pas, ka interpretuar në shumë filma ku ka spikatur për forcën e interpretimit dhe për bukurinë mahnitëse.

Publikuar: 23.03.2011 | 16:46
Lexuar: 1259 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime