E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Deklarata, shtoi ai, dje është dërguar deri te të gjithë deputetët evropian dhe nga disa tashmë kanë marrë përgjigje për përkrahjen e liberalizimit të vizave për studentët e Maqedonisë.
Miratohet deklarata e liberalizimit të vizave për studentët e Maqedonisë


Miratohet deklarata e liberalizimit të vizave për studentët e Maqedonisë

Bordi i Unionit evropian të studentëve nga 22 deri më 25 prill në Bruksel miratoi Deklaratë për liberalizim të vizave për studentët e Maqedonisë, informoi sot në konferencë për shtyp kryetari i Parlamentit të studentëve të Universitetit "Shën Cirili dhe Metodi" në Shkup, Samoil Malçevski.

Deklarata, shtoi ai, dje është dërguar deri te të gjithë deputetët evropian dhe nga disa tashmë kanë marrë përgjigje për përkrahjen e liberalizimit të vizave për studentët e Maqedonisë.

Malçevski theksoi se në Deklaratë, Maqedonia është e njohur nën emrin kushtetues.

Krahas kryetarit të PSUCM në deklaratën e Maqedonisë ka marrë pjesë edhe Aleksandar Mitevski, kryetar i Parlamentit të studentëve të universitetit "Shën Klimenti i Ohrit"në Manastir

Publikuar: 05.05.2009 | 19:44
Lexuar: 1903 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime