E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

“Opozita duhet të jetë konstruktive dhe nuk mund të bojkotojë parlamentin, sepse për këtë nuk kanë votuar votat”, ka thënë Rexhepi. Ai ka vlerësuar se Kosova “është thuajse katër vjet” larg nga zgjedhjet parlamentare.
Presidenti mund të zgjidhet javën e ardhshme

Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, ka thënë se Kuvendi, sipas të gjitha gjasave, gjatë javës së ardhshme, sërish do të zgjedhë presidentin e Kosovës.

Ai për mediet serbe citohet të ketë deklaruar se nuk di se kandidat për president do të jetë Behgjet Pacolli apo dikush tjetër nga partia e tij.

“Opozita duhet të jetë konstruktive dhe nuk mund të bojkotojë parlamentin, sepse për këtë nuk kanë votuar votat”, ka thënë Rexhepi. Ai ka vlerësuar se Kosova “është thuajse katër vjet” larg nga zgjedhjet parlamentare.

Rreth zgjedhjes së presidentit, i cili votohet në Kuvend, Rexhepi ka përkujtuar se opozita duhet të jetë prezentë në Kuvend në dy raundet e para të votimit, sepse kjo është e definuar me Kushtetutën e Kosovës.

Rexhepi thënë se shpreson që “opozita do të jetë e mirëkuptueshme, pasi nuk është e mirë që çdo muaj të humbin nga 20 milionë euro për zgjedhje”. Ai tha se Pacollit duhet t’i jepet shansi që të tregohet në 100 ditët e para.

Publikuar: 03.04.2011 | 20:30
Lexuar: 995 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime