E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Pacientja 27-vjeçare nga Stublla e Vitisë, e cila vdiq sot në Qendrën Klinike Universitare (QKU) të Prishtinës, nuk ishte e infektuar nga gripi i derrave, sipas analizave të para të kryera në Kosovë.
Kosovë: Viktima vuante nga pneumonia, jo gripi i derrave


Sipas analizave të para të kryera në Kosovë, viktima 27-vjeçare nuk ishte e infektuar nga gripi i derrave.

Pacientja 27-vjeçare nga Stublla e Vitisë, e cila vdiq sot në Qendrën Klinike Universitare (QKU) të Prishtinës, nuk ishte e infektuar nga gripi i derrave, sipas analizave të para të kryera në Kosovë.

Sipas zyrtarëve të Ministrisë së Shëndetësisë, besohet se ajo vuante nga pneumonia (ndezja e mushkërive).

Sidoqoftë fjalën përfundimtare do ta thotë Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), e cila do të kryejë analizat kryesore.

Publikuar: 07.05.2009 | 01:10
Lexuar: 1619 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime