E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

23-vjeçari dështoi në tre provat për të ngritur 188 kg, që do t’i jepnin atij medaljen e argjendit në këtë Europian, duke mbetur në vendin e fundit të renditjes.
Qerimaj zhgënjen në Europian

Erkand Qerimaj ka zhgënjyer në Europianin e peshëngritjes, duke u paraqitur shumë larg pretendimeve.

Shqiptari ka bërë gjithçka mirë në stilin e shkëputjes, duke ngritur 157 kg, peshë kjo që e renditi atë të dytin në këtë stil.

Megjithatë, situata për shkodranin ndryshoi në stilin e shtytjes, aty ku Qerimaj pretendonte më shumë.

23-vjeçari dështoi në tre provat për të ngritur 188 kg, që do t’i jepnin atij medaljen e argjendit në këtë Europian, duke mbetur në vendin e fundit të renditjes.

Mbyllet kështu me vetëm një medalje bronzi kampionati Europian i peshëngritjes për Shqipërinë, medalje kjo e fituar nga Daniel Godelli në peshën 69 kg.

Fetije Kasaj u rendit e pesta, ndërsa Romela Begaj dështoi në dy stilet, atë të shkëputjes dhe të shtytjes, duke mos ngritur asnjë peshë.

Publikuar: 15.04.2011 | 09:32
Lexuar: 1109 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime