E diel, 21.10.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Shkėmbim universal tė mendimit letrar rreth lirikės sot

Publikuar: 20.04.2011 | 10:08
Lexuar: 2166 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
Kristaq F. Shabani, I.W.A (24/05/2011 12:52:29) Te evidentosh nje event te tille te LNPSHA "PEGASI" ALBANIA ME NJE TEMATIKE TE TILLE "LIRIZMI NE LETERSI DHE RRUGETIM PROFIL PEGASI INTERNACIONAL", SIMPOZIUMI I KATERT RADHAZI eshte nje nder i madh qe i behet Letersise sone kombetare, letersise me nje frymarrje ndryshe... Shkrimi i melartem i poetes Sadije Aliti nxjerr ne pah nje pjese te vogel te kesaj veprimtarie te zhvilluar ne Gjirokaster, Tirane dhe Prishtine, nje rast epokal i bashkimit letrar shqiptar me nje pjesemarrje masive dhe me pjesemarrje te nje grupimi te fuqishem krijuesish te nje lidhje moderatore, sikunder eshte lidhja jone LNPSHA "PEGASI" ALBANIA...Te zhvillosh nje Simpozium ne nje hapesire kohe 13-18 prill 2011 ne nje "guide analitike, turistike" dhe me nje formatim ndryshe, tregon spikateri dhe hyrjen fuqishem ne letersine tone kombetare te krijuesve me mentalitet tjeter ne kreature, bashkim, humanizem dhe nivel profesional si dhe ne spikaterine e pjesemarrjes aktive te poeteve me me ze ne organizmat e sotme letrare boterore, me te cilet eshte realizuar nje shkembim universal vlerash... ju faleminderit Kristaq F. Shabani, poet, shkrimtar , President i LNPSHA "PEGASI" ALBANIA, Anetar i I.W.A (Lidhja e shgkrimtareve dhe artisteve Nderkombetare me qender OHAJO(SHBA)
Venka (07/07/2012 00:08:42) Urime Pegasit . suksese ne rrugen poetike

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime