E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Forma e mirë e Parker në këtë sezon bëri që ai të tërhiqte vëmendjen e të gjithë botës, në vecanti në ndeshjen e kualifikimit për në Euro 2012, kundër Uellsit.
Scott Parker votohet si futbollisti i vitit në Angli


Mesfushori i Uest Hemit, Scott Parker është votuar si futbollisti i vitit nga Shoqata e Shkrimtarëve të Futbollit.

Parker, 30 vjec, mori vlerësimin maksimal nga grupi i gazetarëve, duke lënë pas anësorin e Totenhemit, Gareth Bale, i cili javën e kaluar kishte marrë të njëjtin cmim nga Shoqata e Futbollistëve Profesionistë.

Forma e mirë e Parker në këtë sezon bëri që ai të tërhiqte vëmendjen e të gjithë botës, në vecanti në ndeshjen e kualifikimit për në Euro 2012, kundër Uellsit.

Ish-lojtar i Celsit dhe Njukestëllit, 30-vjecari do ta marrë cmimin në një ceremoni që do të mbahet më 12 maj.

Cmimi i Parker lë mbresa të forta, duke parë pozitën e dobët të Uest Hem në klasifikimin e kampionatit anglez.

Publikuar: 22.04.2011 | 04:31
Lexuar: 1071 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime