E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

sha në formacion plotë 90 minuta dhe arrita të shënoi golin e parë për këtë skuadër që çonë drejtë në gjysmë finale. Edhe pse fitorja u arrit pa ekzekutimit të penaltive drejtuesit e klubit kanë mbetur shumë të kënaqur lojën dhe angazhimin tim
WFK e Olimpia kualifikohet në gjysmë finale të Kupës së Bullgarisë
Ekipi Afërdita Salijut-Ditka WFK e Olimpia e Sofjes

Futbollistja shqiptare Afërdita Saliju e cila aktualisht vepron në ekipin Olimpia e Sofjes ka arritur të fiton ekipin Ekomet 90 nga Plovdivi pas ekzekutimit të penaltive. Në këtë ndeshje futbollistja shqiptare ka luajtur 90 minuta dhe ka shënuar një gol “ Isha në formacion plotë 90 minuta dhe arrita të shënoi golin e parë për këtë skuadër që çonë drejtë në gjysmë finale. Edhe pse fitorja u arrit pa ekzekutimit të penaltive drejtuesit e klubit kanë mbetur shumë të kënaqur lojën dhe angazhimin tim. Besoj se në të ardhmen do të ketë edh e gola edh e loja të mira “ i tha gazetës Fakti, Afërdita Saliju -Ditka e cila është pjesë e ekipit WFK Olimpia të Sofjes.
Përndryshe kjo skuadër në kampionatin e Bullgarisë në kategorinë e femrave aktualisht është në pozitën e dytë në tabelë me gjasa reale që deri në fund të kampionatit të arrin të bëhet edhe kampione.
Të përkujtojmë se Afërdita Saliju – Ditka 22 vjeçare (11.04. 1989 ) karrierën e ka filluar në ekipin KF Shqiponjat e Hasanbegut ku ka arritur të fiton pesë herë kupën republikane dhe pesë herë të fitojnë titullin e kampionit, sukses ka arritur edhe me ekipin Nashe Taksi ku ka fituar titullin e kampionit, ndërsa vite me radhë është futbolliste e pazëvendësueshme në reprezentacionin e Maqedonisë.
Ditka
ditka 3

Publikuar: 06.05.2011 | 09:17
Lexuar: 1379 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet
shpend (07/05/2011 01:10:10) Te sakam srce moe samo napred znaes ti:D:D:D

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime