E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Por në një konferencë “të stuhishme” për shtyp pas shfaqjes së premierës, regjisorit Keith Allen iu kërkua vazhdimisht të saktësonte se cilat ishin provat që përmbante filmi.
Filmi i Lady D në qendër të vëmendjes në Kanë


Dokumentari britanik “Vrasje e Paligjshme” ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave në Festivalin e Filmit në Kanë.

Producentët e tij deklaruan se filmi hedh dritë mbi rrethanat e vdekjes së princeshës së Uellsit, Diana, në vitin 1997.

Por në një konferencë “të stuhishme” për shtyp pas shfaqjes së premierës, regjisorit Keith Allen iu kërkua vazhdimisht të saktësonte se cilat ishin provat që përmbante filmi.

Allen nuk ra dakord me sugjerimet se ai duhet të sqaronte para ekranit se filmi ishte financuar nga biznesmeni Mohamed Al Fayed, duke thënë se një gjë e tillë do të pengonte përhapjen e filmit.

Ndërkohë, Conor Nolan, një zëdhënës i zotit Al Fayed, tha se ish-pronari i firmës “Harrods” ka investuar 2.5 milionë paund në këtë dokumentar.

Publikuar: 16.05.2011 | 02:38
Lexuar: 1527 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime