E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Gjykatësi, ditën e djeshme e liroi Kanin, pasi pagoi shumën prej një milion dollarësh dhe e urdhëroi atë që të qëndrojë nën arrest shtëpiak si dhe të vë një byzylyk në kyç të këmbës për të monitoruar lëvizjet e tij.
Stros-Kan nën arrest shtëpiak


- Ish kreu i Fondit Monetar Ndërkombëtar, Dominik Stros-Kan, i cili po përballet me akuzat për abuzim seksual, ka filluar arrestin shtëpiak në Nju-Jork.

Gjykatësi, ditën e djeshme e liroi Kanin, pasi pagoi shumën prej një milion dollarësh dhe e urdhëroi atë që të qëndrojë nën arrest shtëpiak si dhe të vë një byzylyk në kyç të këmbës për të monitoruar lëvizjet e tij.

Po ashtu dje, prokurorët njoftuan se ndaj Stros-Kanit edhe zyrtarisht është ngritur padia për abuzime seksuale.

Paraprakisht, Kan dha dorëheqje nga pozita e drejtorit të FMN-së, për t'iu përkushtuar mbrojtjes së tij.

Ai akuzohet se të shtunën e kaluar ka tentuar të përdhunojë një shërbyese hoteli në Manhaten. Kan i hedh poshtë akuzat.

Publikuar: 20.05.2011 | 09:52
Lexuar: 1262 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime