E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Lajmin për vdekjen e deputetes Kelmendi e ka konfirmuar për mediat kosovare , shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Ismet Beqiri, .
Ndahet nga jeta deputetja Nekibe Kelmendi


Deputetja e Kuvendit të Kosovës Nekibe Kelmendi,është ndarë sot në mbrëmje nga jeta, pas një sëmundjeje të rëndë e cila e mundonte prej disa muajsh.

Lajmin për vdekjen e deputetes Kelmendi e ka konfirmuar për mediat kosovare , shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Ismet Beqiri, .

Në Qeverinë e kaluar, Nekibe Kelmendi ishte ministre e Drejtësisë, dhe njëkohësisht kryente funksione të larta partiake në LDK.

Në vitin 1999, ditën e parë pas fillimit të bombardimeve, forcat serbe i vranë deputetes së ndjerë bashkëshortin, avokatin e njohur dhe aktivistin e të drejtave të njeriut, Bajram Kelmendi, si dhe të dy djemtë e saj, Kushtrim e Kastriot Kelmendi.

Publikuar: 20.06.2011 | 06:04
Lexuar: 1697 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime