E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

”Epo, kjo është ajo që gjithmonë kam ëndrra si fëmijë që luajë në ekip të madhe. Fati im deshi që kjo të jetë Shkëndija, një skuadër që është simbol i futbollit shqiptar”
Gjelbrim Taipi dhe  Mirosllav  Jovanovski bëhen pjesë  e Shkëndijës
Aktuale nga KF Shkëndija

Vetëm tre ditë para nisjes për në Austri ku do të zhvillojnë fazën e dytë të përgatitjeve, ekipi përforcohet me futbollist shumë cilësorë . Tani është zyrtare se Gjelbrim Taipi në dy vitet e ardhshme do mbanë fanellën me emblemën kuqezi . “Pos Gjelbrim Taipit i cili vinë nga Tërnoci marrëveshje dy vjeçare kemi arritur edhe me futbollistin e ri të Teteksit Miroslav Jovanovski. Dy futbollistë t tani më janë në fondin e lojtarëve që i drejton trajneri Qatip Osmani dhe të njëjtë t do të udhëtojnë në Austri për fazën e dytë të përgatitjeve” tha nën kryetari i KF Shkëndijës , Idriz Ibishi.
Nga ana tjetër talenti i madh i futbolli që vinë nga Lugina e Preshevës është shprehur shumë i kënaqur me faktin se ka arritur të realizojë një pjesë të ëndrrës së tij të bë het pjesë ekipit Shkëndija.”Epo, kjo është ajo që gjithmonë kam ëndrra si fëmijë që luajë në ekip të madhe. Fati im deshi që kjo të jetë Shkëndija, një skuadër që është simbol i futbollit shqiptar” tha Gjelbrim Taipi menjë herë pas arritjes së marrëveshjes.
Me kë to dy përforcime Shkëndija ka arritur në numrin katërt par me Genc Hysenin, Nenad Mishkovski, Gjelbrim Taipi dhe Miroslav Jovanovski dhe portieri Suat Memedi. Ekipi pas stërvitjes të së shtunës , të dielën në orët e pasdites do të udhëtojnë në Austri
Miroslav  Jovanovski

Publikuar: 23.06.2011 | 14:00
Lexuar: 5060 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet
muhamet haliti (27/06/2011 12:47:07) ei gjibo nr1 je veq vazhdo ma i mir je

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime