E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Shoferi i një autobusi me targa shqiptare që bënte linjën Athinë-Tiranë, në rrethana të paqarta goditi një kamion që ecte në të njëjtën rrugë.
Aksidentohet autobusi Athinë-Tiranë, 1 i vdekur 5 të plagosur
-Një i vdekur dhe 5 të plagosur është bilanci tragjik i një aksidenti të ndodhur mbrëmë pas mesnate në rrugën kombëtare Janinë-Artë, në afërsi të fshatit Terovo.

Shoferi i një autobusi me targa shqiptare që bënte linjën Athinë-Tiranë, në rrethana të paqarta goditi një kamion që ecte në të njëjtën rrugë.

Pas njoftimeve, në vendngjarje mbërritën menjëherë skuadrat e shpëtimit, policia dhe 6 autoambulanca. Ata nxorrën nga autobusi njerëzit e lënduar, shoferin në gjendje shumë të rëndë dhe personin që qëndronte në karrigen e ndihmësit të shoferit, fatkeqësisht pa jetë.

Ambulancat dërguan në Spitalin Universitar të Janinës, pesë pasagjerët të plagosur dhe trupin e pajete ne morg. Policia nisi hetimet për gjetjen e shkakut të aksidentit.(balkanweb)

Publikuar: 26.06.2011 | 09:54
Lexuar: 1272 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime