E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Sharapova kreu i serisë 5, është kualifikuar duke mundur gjermanen Sabine Lisicki në dy sete me rezultatin 6-4, 6-3.
Finalja e Wimbledonit mes Sharapova-Kvitova


Finalja për femra e turneut të Wimbledon do të luhet mes Maria Sharapova dhe Petra Kvitova.

Sharapova kreu i serisë 5, është kualifikuar duke mundur gjermanen Sabine Lisicki në dy sete me rezultatin 6-4, 6-3.

Tenistja ruse në finale do të përballet me çeken Petra Kvitova që më përpara kishte mundur bjellorusen Victoria Azarenka në tre sete: 6-1, 3-6, 6-2.
Petra Kvitova

Publikuar: 30.06.2011 | 10:48
Lexuar: 1511 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime