E martë, 18.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Nderkohe shume ndertime te tjera po shkaktojne nje situate aspak pozitive per turizmin. Pjesëtaret e stafit te kryebashkiakut te ri thone se situata me ndertimet eshte nje prej shqetesimeve kryesore te tyre.
Sarandë, bum ndërtimesh - Situatë aspak pozitive për turizmin


Qyteti i Sarandës është përfshirë nga një lumë i vërtetë ndërtimesh me dhe pa leje të rregullta.

Ritmi i lartë i ndërtimeve ka nisur para fushatës zgjedhore dhe po vijon ende aktualisht kur nuk eshte marre detyra nga kryebashkiaku i ri. Ndertimet ne disa raste jane deri ne tete kate ne rreshtin e pare prane detit apo kane tejkaluar edhe lejet e dhena.

Nderkohe shume ndertime te tjera po shkaktojne nje situate aspak pozitive per turizmin. Pjesëtaret e stafit te kryebashkiakut te ri thone se situata me ndertimet eshte nje prej shqetesimeve kryesore te tyre.

Nje prej anetareve te stafit te kryebashkiakut te ri akuzon se lejet jane dhene per efekt elektoral dhe perfshijne ndertime ne zonat publike, shtesa katesh apo mbyllje te syve para ndertimeve qe po tejkalojne lejet.

Nderkohe ne Inspektoriatin Ndertimor ne Sarande thuhet se ka vetem 7 ndertime pa leje, nderkohe qe Zyra e Urbanistikes nuk pranon te tregoje numrin e dhe kriteret mbi te cilat jane dhene leje ndertimi mbi hapesirat publike ne kete qytet te mbytur nga ndertimet e shumta.

Publikuar: 30.06.2011 | 19:53
Lexuar: 2161 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime