E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Solari eshte sjelle nga dallget ne breg te detit duke krijuar nje brez me gjatesi te madhe pergjate plazhit te Zvernecit. Ndotja shume e madhe ka larguar pushuesit nga kjo zone.
Ndotet plazhi i Zvërnecit


Një sasi e madhe solari është derdhur në zonen plazhit të Zvernecit ne bregdetin e Vlorës duke shkaktuar një ndotje shumë të madhe të vijës bregdetare.

Njolla e ndotjes erdhi per shkak te operacionit te ngarkimit te nje anije ne det me solar nga depozitat qe ndodhen ne pusin e Mezinit. Mendohet se sasia e derdhur duhet te jete nje ton. Dyshohet se tubacionet e depozitave mund te jene te demtuar ose ka ndodhur ndonje gabim gjate ngarkimit te anijes qe ndodhet ende ne det, njofton T.CH.

Solari eshte sjelle nga dallget ne breg te detit duke krijuar nje brez me gjatesi te madhe pergjate plazhit te Zvernecit. Ndotja shume e madhe ka larguar pushuesit nga kjo zone.

Gjiri i Vlores eshte nje zone ku uji do shume kohe te pastrohet dhe ndotje te tilla ngelen gjate. Megjithese raste te tilla pastrohen ne menyre mekanike.

Publikuar: 12.07.2011 | 17:35
Lexuar: 3087 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime