E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Gruaja e Chenit, Yuan Hibi dhe tre djemtë e tij, janë përpjekur gjatë që t’ia heqin këtë ves, por vetëm janë grindur.
Kinezi që 42 vjet pi 3.5 litra benzinë në ditë
Kinezi Chen Dejun (71) nga Shuijiang pi 3.5 litra benzinë çdo ditë kundër dhimbjeve që 42 vjet. Beson se kjo i ndihmon. Me pirjen e benzinës nisi më 1969.

Chen thotë se është vështirë për të llogaritur sesa benzinë ka pirë për 42 vjet, por vlerëson se rreth 1.5 ton.

Gruaja e Chenit, Yuan Hibi dhe tre djemtë e tij, janë përpjekur gjatë që t’ia heqin këtë ves, por vetëm janë grindur.

Para tetë vjetëve Chen u shpërngul në një kolibe në kodër për të qenë i vetëm, transmeton Whatsonxiamen.com.

Mjekët nga spitali lokal thonë se Chen nuk ka probleme të mëdha shëndetësore, por vetëm shenja të emfazës së mushkërive. I kanë ofruar kontroll falas, por ai refuzon të kontrollohet.

Publikuar: 14.07.2011 | 16:39
Lexuar: 1398 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime