E premte, 19.10.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Tetova e para njė shekulli nė sytė e njė kronisti bullgar (1866-1890)

Publikuar: 02.08.2011 | 09:41
Lexuar: 5182 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
Gjoka (03/08/2011 18:19:27) Ne foton e pare shifet qarte nje popullate tipike shqiptare, kete e deshmon edhe veshja kombetare e mashkujve dhe femrave, ndersa ne foton e dyte shifet nji Tetove e islamizuar, grate e mbuluara me ferexhe, tradite aziztike e imponuar nga okupatori. Me vjen mire qe edhe sote Tetova edhe eshte e besimit islam po mendoj per popullaten shqiptare, prapseprap e ka rujte deri diku traditen shqiptare, edhe pse ne vend te qylahut te bardhe tradite shqiptare ata mbajne kapele te haxhillakut.
JETA (03/08/2011 21:08:49) te lumte profi im ...krenohemi me ty...emrin tuaj e hasin gjithekundi per te mire...me konsiderate te vecante JETA
Dervish Alimi (04/08/2011 22:49:12) Eshte interesant konstatimi se urrat jane zhvilluar mentalisht pasi kane udhetuar dhe jetuar ne kurbet. Kjo dukuri eshte akoma prezente,sa i perket kurbetit, por vetem se eshte perkqesuar, dhe ne vend te kurbetit, me shume perkon fjala shperngulje, apo emigrim!Edhe mentaliteti tregtar s'ndryshon!
Ilirjani (20/12/2012 10:42:48) Eshte fatkeqesi qe sot shqiptarizma eshte asimiluar nga islami arab. Duke dashur te mos identifikohemi me apo te asimilohemi nga sllavizmi, jemi asimiluar nga arabazmi islam, qe eshte ndoshta eshte fatkeqesi edhe me e madhe....
suzi (28/04/2013 19:07:55) shqiptaret e sodit jan be me zi se maqedonasit e kan humb moralin jan cullaku me kec sen i ndajsh prej shkinave

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime