E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Një grup i pjesëtarëve të Partisë Punëtore Kurde (PKK) nga prita sulmuan një njësi ushtarake, që patrullonte në provincën Sirnak, njoftuan agjencitë perëndimore, duke iu referuar burimeve anonime nga ushtria turke.
Tre ushtarë turq e humbën jetën në përleshje me kryengritësit kurdë

Tre ushtarë turq dje e humbën jetën në përleshjet e ushtrisë me kryengritësit kurdë në Turqinë juglindore.

Një grup i pjesëtarëve të Partisë Punëtore Kurde (PKK) nga prita sulmuan një njësi ushtarake, që patrullonte në provincën Sirnak, njoftuan agjencitë perëndimore, duke iu referuar burimeve anonime nga ushtria turke.

Muajin e kaluar 13 ushtarë turq e humbën jetën në përleshje me kryengritësit e PKK-së në provincën Dijarbekir, që është humbja më e madhe për armatën nga muaji tetor i vitit 2008.

Turqia dhe vendet tjera, PKK-në e kanë vendosur në listën e organizatave terroriste.

Publikuar: 14.08.2011 | 15:38
Lexuar: 1119 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime