E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Përsa i përket debutimit të blerjes më të re të Barcelonës, Cesc Fabregas, trajneri katalanas u shpreh: “Është stërvitur mirë, por jo me shokët e ekipit. Do të grumbullohet për ndeshjen dhe do të vendos se sa minuta mund të luajë.”
Sonte Superkupa e Spanjës Barcelona - Real Madrid
Pep Guardiola, trajneri i Barcelonës, thesksoi në konferencën e shtypit para ndeshjes së sotme për Superkupën e Spanjës Barcelona-Real Madrid se ekipi i tij duhet të luajë më shpejt në mënyrë që të evitojë kontaktet e ashpra me madrilenët.

I pyetur për ndërhyrjet në limitin e rregullores të kundërshtarëve në ndeshjen e parë të Superkupës, të përfunduar në barazim 2-2, Guardiola tha: “Cdo ekip luan si mendon se është më mirë. Ne duhet të jemi më të freskët dhe të luajmë më shpejt në mënyrë që të evitojmë kontaktet. Më pas, është detyra e arbitrit për të gjykuar dhe për të nxjerrë kartona.”

Përsa i përket debutimit të blerjes më të re të Barcelonës, Cesc Fabregas, trajneri katalanas u shpreh: “Është stërvitur mirë, por jo me shokët e ekipit. Do të grumbullohet për ndeshjen dhe do të vendos se sa minuta mund të luajë.”

Barcelona-Real Madrid do të zhvillohet mbrëmjen e sotme, në orën 23.00 në Camp Nou.

Publikuar: 17.08.2011 | 09:48
Lexuar: 1016 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime