E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Shqetësimi është aq serioz sa për herë të dytë në historinë e saj, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara do të mblidhet në Nju Jork më 19-20 shtator për të folur për këtë temë.
OBSH: Një i rritur në dhjetë është mbipeshë

Më shumë se një i rritur në dhjetë është mbipeshë. Alarmi është dhënë nga Organizata Botërore e Shëndetësisë.

Shqetësimi është aq serioz sa për herë të dytë në historinë e saj, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara do të mblidhet në Nju Jork më 19-20 shtator për të folur për këtë temë.

Objektivi është ai i përgatitjes së një dokumenti të shpërndarë se bashku me axhendën e aksioneve globale për gjeneratën e ardhshme.

Hera e fundit që në OKB është folur për një temë shëndetësie ka qenë për SIDA-n.

Publikuar: 07.09.2011 | 09:15
Lexuar: 1342 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime