E diel, 18.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

I pari të pranishmive iu drejtua rektori i USHT-së, i cili duke i përshëndetur të pranishmit në këtë ditë të madhe për USHT-në, tha se në këtë objekt do të zhvillohet studime të disperzuara në kuadër të USHT-së dhe atë për informatikë, gjuhë angleze, juridik dhe biznes dhe administratë.
Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë (FOTO)
Me solmenitet të madh sot u lëshua në përdorim objekti tërësisht i rinovuar për nevojat e USHT-së për studime të disperzuara në Kërçovë. Ky objekt më herët ishte në kuadër të kazermës në Kërçovë, tani tërësisht është i rinovuar, për çka janë harxhuar 40 milionë denarë.

Në solemnitetin të pranishëm ishin rektori i USHT-së, Agron Reka, minsitri i Arsimit dhe Shkencës Pançe Kralev, zëvendësi i tij Safet Neziri, deputetët nga ky rajon Ali Ahmeti, Antonio Milloshoski, Vjollca Mehmeti Nuredini, pastaj kryetari i komunës së Kërçovës Bllagoj Despotovski, i Osllomejit Fatmir Deharin dhe i Zajasit, musli Musliu, si dhe mysafirë dhe qytetarë tjerë nga Kërçova dhe rrethina.

I pari të pranishmive iu drejtua rektori i USHT-së, i cili duke i përshëndetur të pranishmit në këtë ditë të madhe për USHT-në, tha se në këtë objekt do të zhvillohet studime të disperzuara në kuadër të USHT-së dhe atë për informatikë, gjuhë angleze, juridik dhe biznes dhe administratë.
Rektori i USHT-së, Prof. Dr. Agron Reka

"Do të dëshiroja falënderim të madh t'i shpreh liderit të BDI-së Ali Ahmeti, i cili çdoherë pareezrv i ka përkrah të gjitha iniciativat tona, por po ashtu falënderim të madh edhe deri te ministri i Arsimit dhe Shkencës Pançe Kralev, i cili prej vet fillimit kur hyrë në këtë funksion pa rezerv na ka përkrahur dhe ka ofruar çdoherë bashkëpunim konstruktiv me instiotucionin tonë. Në këtë objekt, për të cilin kemi ndarë 40 milionë denarlë, kemi për qëllim që sa më afër ta afrojmë arsimimin deri te rinjtë në këtë rajon", tha rektori i USHT-së Reka.

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti në fjalimin e tij tha se rruga deri te ky objekt, të cilin e kemi ëndërruar, ka qenë e vështirë.
Lideri i BDI-se Ali Ahmeti

"Në këtë objekt në të kaluarën janë bërë plane antinjerëzore, posaçërisht kundër shqiptarëve, por edhe kundër bashkëqytetarëve tanë maqedonas. Ky objekt ta do të thotë dijeni me cilësi më të mirë, pasi vetëm ashtu mund të hapërojmë përpara në arsim më cilësor", tha Ahmeti.

Ministri i Arsimit dhe Shkencës Panço Kralev theksoi se sot me lëshimin në përdorim të këtij objekti, u dëshmua angazhimi i kësaj qeverie se edhe në të ardhmen do të përkrah ndërtimin e objekteve të tilla për përmirësimin e nivelit të arsimit, me çka do të kemi kuadro më cilësore për të ardhmen.

Në solemnitetin e sotëm, rektori Reka u ndau mirënjohje kryetarit të komunës së Kërçovës Bllagoja Despotovski, si dhe ministrit Pançe Kralev dhe zëvendësit të tij, Safet Neziri.

Në fund mysafirët e lartë, krahas këtij objekti, lëshuna në përdorim edhe një shkollë të re me katër klasë në fshatin Trapçindoll afër Kërçovës.

Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë (Foto: Studio Live)

Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë

Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë
Foto reportazh: Lëshohet në përdorim objekti për studime të disperzuara të USHT-së në Kërçovë

Publikuar: 26.09.2011 | 17:23
Lexuar: 3488 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet
doktori (04/10/2011 22:13:15) pergezime,pune e mir e bere nga politika shqiptaren dhe ajo mkd.

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime