E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Për periudhën janar-shtator, janë regjistruar 10 ngjarje nga 14 të tilla të ndodhura për vitin 2010. Në testimet për lejen e ushtrimit të këtij profesioni, janë përzgjedhur vetëm ata kandidatë apo shoqëri që plotësojnë standardet e kërkuara.
Tiranë: Bie numri i ngjarjeve kriminale

Bie numri i ngjarjeve kriminale në objektet që kanë në ruajtje Shërbimet e Ruajtjes dhe Sigurisë Fizike (SHRSF) në Tiranë apo siç njihen ndryshe policitë private

Për periudhën janar-shtator, janë regjistruar 10 ngjarje nga 14 të tilla të ndodhura për vitin 2010. Në testimet për lejen e ushtrimit të këtij profesioni, janë përzgjedhur vetëm ata kandidatë apo shoqëri që plotësojnë standardet e kërkuara.

Nga 735 kandidatët e testuar, 150 prej tyre nuk e kanë kaluar testin. Ndërsa nga 3 inspektimet kryera në 83 objektet e 58 shoqërive, janë vendosur 26 gjoba për 19 SHRSF-të ku janë konstatuar mangësi në shërbime.

Shefi i Rendit për policinë e Tiranës, shton se nga viti në vit është vërejtur një rritje e cilësisë së shërbimit të SHRSF-ve, si dhe rritje në investime në teknologjitë bashkëkohore, në aparatura dhe pajisje.

Publikuar: 29.10.2011 | 11:55
Lexuar: 1106 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime