E enjte, 13.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

“Jemi dy shkolla të ndryshme futbolli, por shpresojmë që të fitojmë kundër ekipit më të mirë në botë. Tre pikët do të na japin mundësinë të përfundojmë në vend të parë në grup dhe të kemi një short më të lehtë më pas”, shtoi braziliani.
Silva: Messi ndalohet duke iu lutur ZotitThiago Silva, mbrojtësi brazilian i Milanit, ka theksuar në një intervistë për Globoesporte.com se ylli i Barcelonës, Lionel Messi, ndalohet vetëm duke iu lutur Zotit.

“Messi është një lojtar shumë teknik dhe i shpejtë. Kur e ke përballë duhet të fillosh t’i lutesh Zotit për ta ndaluar. Gjithsesi, jemi Milani dhe e dimë që mund të mposhtim katalanasit”, ka theksuar mbrojtësi duke iu referuar ndeshjes së ditës së mërkurë, ku kuqezinjtë do të përballen me katalanasit në San Siro.

“Jemi dy shkolla të ndryshme futbolli, por shpresojmë që të fitojmë kundër ekipit më të mirë në botë. Tre pikët do të na japin mundësinë të përfundojmë në vend të parë në grup dhe të kemi një short më të lehtë më pas”, shtoi braziliani.

Përsa i përket zërave që e lidhin me një transferim të mundshëm tek Barcelona, Thiago Silva tha: “Nuk ka asgjë konkrete. Gjëja më e rëndësishme është që tek Milani jam i lumtur dhe dua të fitoj Ligën e Kampioneve me këtë ekip. Sigurisht që tundohesh kur të kërkon një ekip si Barcelona sepse janë më të mirët për momentin, por edhe Milani po pëmirësohet vit pas viti.”

Publikuar: 22.11.2011 | 18:51
Lexuar: 1121 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime