E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Autoritetet suedeze kërkojnë që Assange t’i përgjigjet akuzave për përdhunimin e një gruaje dhe për ngacmimin seksual të një tjetre në Stokholm, në gusht të vitit të kaluar.
Londër, Gjykata e Lartë: Assange nuk ekstradohet

Gjykata e Lartë në Britani pranoi ankimimin e themeluesit të “Wikileaks”, Julian Assange i cili kërkon anulimin e vendimit të Gjykatës Mbretërore të Drejtësisë, për ekstradimin e tij në Suedi.

Gjykata e lartë vendosi që momentalisht Assange të mos ekstradohet në Suedi, ku akuzohet për përdhunim dhe agresion seksual.

Autoritetet suedeze kërkojnë që Assange t’i përgjigjet akuzave për përdhunimin e një gruaje dhe për ngacmimin seksual të një tjetre në Stokholm, në gusht të vitit të kaluar.

Themeluesi i “Wikileaks” mohon akuzat duke theksuar se ato janë të motivuara politikisht.

Websajti i Assange, “WikiLiks” ka publikuar mijëra kabllograme të diplomacisë amerikane, duke vënë në ‘siklet’ qeveritë dhe biznesnet ndërkombëtare.

Publikuar: 06.12.2011 | 11:17
Lexuar: 1058 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime